5 listopada 2015

Zostań autorem Wrocławskiej Książki Kucharskiej!

Serdecznie zapraszam mieszkańców Wrocławia oraz osoby związane z tym miastem do udziału w wielkim przedsięwzięciu – wspólnego pisania Wrocławskiej Książki Kucharskiej – czyli współczesnej historii miasta przez pryzmat domowej kuchni. 


Co należy zrobić?

Aby wziać udział w przedsięwzięiu należy wysłać przepis i związaną z nim historię do 21.11.2015 - pocztą na adres: Biuro Europejskiej Stolicy Kultury, ul. Ruska 46b, 50-079 Wrocław, lub też mailowo: literatura@wroclaw2016.pl.
Ambasadorką projektu „Wrocławska Książka Kucharska” jest Beata Śniechowska, blogerka - www.beatasniechowska.pl - osoba doskonale znana w polskim środowisku kulinarnym, ekspertka i uznany autorytet w swojej dziedzinie, zwyciężczyni II edycji kulinarnego Programu MasterChef TVN, gospodyni programu „Teraz kuchnia” w TVN Meteo Active.

Podzielcie się przepisami na potrawy, które najchętniej przygotowujecie w swoich domach: tymi, które przyjechały z waszymi rodzinami ze wszystkich zakątków Polski, i tymi, które pojawiły się na stołach już tu, we Wrocławiu. Współczesna kuchnia wrocławska to przede wszystkim kuchnia rodzinnej pamięci, często składająca się z wymieszanych, odległych tradycji kulinarnych. 

Spróbujmy wspólnie opisać ten fenomen, który jest zdaniem organizatorów jednym z istotnych elementów budowania powojennej tożsamości Wrocławia i wrocławian.

Wśród wszystkich
 uczestników przedsięwzięcia rozlosowane zostaną nagrody książkowe. Oprócz przepisów, zapraszamy także do dzielenia się krótkimi opisami rodzinnych historii związanych z różnymi potrawami, zdjęciami, rysunkami oraz pamiątkami wrocławian z ich kuchni.

Zbieranie przepisów zakończy się w Dzień Życzliwości -21 listopada 

Najciekawsze przepisy, zdjęcia i wspomnienia zostaną opublikowane we Wrocławskiej Książce Kucharskiej, jednym spośród wielu wydawnictw planowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO w 2016 roku.

Partnerem przedsięwzięcia jest Slow Food Dolny Śląsk

Więcej szczegółów można znależć tutaj:

2 komentarze:

  1. A czy można wysłać przepis, jak nie mieszka się we Wrocławiu? Moi dziadkowie pochodzą z kresów, chwilę mieszkali pod Wrocławiem...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak najbardziej :) Skoro Dziadkowie mieszkali we Wrocławiu to ich przepisy świetnie nadają się do Wrocławskiej Ksiażki Kucharskiej. Organizatorzy chcą, aby dzielić się przepisami które "przyjechały z waszymi rodzinami ze wszystkich zakątków Polski, i tymi, które pojawiły się na stołach już tu, we Wrocławiu" :) Pozdrawiam :)

      Usuń